Bohatě kvetoucí převisy muškátů

+ vhodný pro všechny druhy muškátů, surfinií a jiných balkónových rostlin

+ až o 34 % bohatší kvetení

+ regeneruje oslabené a poškozené rostliny

+ výchozí surovinou je vermikompost, ten je bohatým zdrojem huminových a fulvinových kyselin

+ aplikaci provádějte zálivkou

a) pro dlouhé bohatě kvetoucí převisy 1x za 14 dní až do konce září

b) pro oslabené rostliny 1x za týden po dobu 1 měsíce

KOUPIT V E-SHOPU
PRODEJNA VE VAŠEM OKOLÍ

TIP

PRO PĚSTOVÁNÍ

NEZAPOMEŇTE NA TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ

  • osázené rostliny umístěte na okna až po zmrzlých mužích, tedy po 15. květnu
  • na jižní straně budou muškáty vždy lépe prospívat – nakvétat
  • aby nedocházelo k pádům truhlíku z okenního parapetu, je nutné truhlík zajistit FLORIA Držákem truhlíků
  • odkvetlé květy odštipujte, rostlinu to posílí

NÁVOD

K POUŽITÍ

MUŠKÁT VYSAZUJEME OD DUBNA DO KVĚTNA

Předpěstované sazenice sezónních rostlin vysazujte v období duben až květen nejlépe do samozavlažovacího truhlíku (60 cm nádoba pro 3-5 rostlin). Vždy vybírejte speciální substrát určený pro balkónové rostliny např. AGRO Substrát pro pelargonie, který obsahuje startovací dávku hnojiva na 6 týdnů růstu. Po výsadbě pečlivě zalijte a po 15. květnu (po zmrzlých mužích) umístěte na cílové, pokud možno slunné stanoviště. Muškáty potřebují pravidelně zalévat, ovšem se zálivkou se to nesmí přehánět. Během léta zalévejte až poté, co substrát v květináči proschne.

BEZ HNOJIVA POKVETOU, ALE NEOSLNÍ!

Balkónové květiny zalévejte ráno nebo v podvečer odstátou vodou. Od kvetoucích balkonových rostlin se vyžaduje rychlý růst za poměrně krátkou dobu a následně i hojnost květů, proto je nutné důsledně dodržovat intervaly přihnojování, aby měla rostlina dostatek živin, bez kterých by nedosáhla požadovaného efektu. Již zhruba měsíc po výsadbě začněte s pravidelným přihnojováním. Jeden týden si namíchejte zálivku z KRISTALONU Muškát a druhý týden aplikujte Vitality Komplex. Nezapomeňte včas zabezpečit truhlík proti pádu (vynalézavě provázkem nebo sofistikovaně FLORIA teleskopickým držákem truhlíků). Průběžně odštipujte odkvetlé květy, které rostlinu zbytečně vysilují).

PROTI MŠICÍM SE DÁ VČAS ZAKROČIT

Nejčastějším problémem při pěstování muškátů jsou saví škůdci. Na mšicích si pochutná beruška, zlatoočko nebo škvor. Ne vždy je tento drobný prospěšný hmyz po ruce, proto můžete vyzkoušet NATURA Rock Effect na bázi přírodních aromatických olejů, které škůdcům nechutnají a jednoduše se „odstěhují“.

VIDEONÁVOD